Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

Rubrika venovaná vzdelávaniu dospelých a vzdelávaniu vo firmách. Je určená predovšetkým pre manažérov, metodikov a lektorov ďalšieho vzdelávania.

V tejto kategórii nájdete zaujímavé a inšpirujúce články pre špecialistov na vzdelávanie dospelých. Zameriame sa na oblasť prípravy, realizácie a vyhodnotenia vzdelávania, kvality vzdelávania, metodických postupov, interaktívnych techník a ďalších tém z odboru vzdelávania dospelých.

Viac...

Študujte s množstvom výhod. Študujte MBA

Iste ste sa stretli s názorom, že v dnešnej dobe titul z vysokej školy u množstva zamestnávateľov nestačí. Dôvod? Vysokoškolský titul nedeklaruje nič o vašich schopnostiach, zručnostiach a skúsenostiach. Uchádzate sa o prácu a aj napriek tomu, že máte určitú prax v životopise a vysokoškolský titul, je odpoveď zamietavá.

 European School of Business & Management SE, 06.06.2019, 15:39

5 tipov, ako prežiť sviatky v práci

Stáva sa to v mnohých profesiách – napriek tomu, že medzi sviatkami telefóny mlčia, do mailovej schránky prichádzajú len newslettre a kancelária zíva prázdnotou, niekto v práci byť musí. Pre istotu. Táto úloha zvyčajne pripadne nováčikom alebo single zamestnancom bez detí. Nestrácajte elán a využite tento čas naplno!

 Education, s.r.o., 20.12.2016, 9:58

Automatizácia a digitalizácia. Hrozí nám trvalá nezamestnanosť?

Digitalizácia, robotizácia a automatizácia už dosiahli takú úroveň, že technológie dnes dokážu prevziať asi 75 percent ľudskej práce. V súčasnosti už nie sú ohrozené len manuálne povolania, tzv. modré goliere, ako tomu bývalo v minulosti, ale aj pracovníci v službách a administratíve, tzv. biele goliere. Budeme mať v budúcnosti vôbec čo robiť?

 Education, s.r.o., 21.11.2016, 10:59

Firemné vzdelávanie v oblasti BIZNIS PROTOKOLU

Referát ďalšieho vzdelávania UMB organizoval kurz Biznis protokol pre zamestnancov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Účastníci a účastníčky kurzu získali základné poznatky z oblasti protokolu so zameraním na komunikačné situácie v kontakte s domácimi a zahraničnými návštevami na akademickej pôde. Referencie od účastníkov „Som rada, že som sa mohla zúčastniť kurzu Biznis protokol, nakoľko je to veľmi pútavá téma pre oblasť akademickej pôdy. Dozvedeli sme sa veľmi užitočné rady a skúsenosti, ktoré budem určite aplikovať do svojej praxe." „Lektorka pôsobila veľmi profesionálne – verbálna aj neverbálna komunikácia. Kurz bol veľmi zaujímavý a prínosný nie len pre pracovnú oblasť." „Kurz bol pre mňa prínosom. Napriek tomu, že bol krátky, naučili sme sa veľa užitočných pokynov, ktoré sa dajú preniesť do reálnych situácií."

 Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, 26.10.2016, 10:43

Zapojte sa do Týždňa celoživotného učenia na Slovensku / 17 - 23. októbra 2016.

Ponúkame Vám možnosť zapojiť sa do projektu Týždeň celoživotného učenia (TCU). Veríme, že túto príležitosť využijete a aj Vaša organizácia a jej aktivity sa stanú pevnou súčasťou TCU. Každoročne ho tvoria dni otvorených dverí, ukážkové hodiny, konferencie, otvorené prednášky, semináre, workshopy a pod.

 AIVD – Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR, 09.08.2016, 17:58

Kurzy „ušijeme na mieru“

Referát ďalšieho vzdelávania Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici prichádza s projektom pre spoločnosti „kurzy šité na mieru“. Týmto vytvára vzdelávací priestor pre spoločnosti, organizácie a pod., ktoré majú záujem aby si ich zamestnanci rozšírili svoje zručnosti, vedomosti, schopnosti formou vzdelávania. Je dôležité, aby firmy investovali do svojich ľudských zdrojov.

 Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, 01.08.2016, 13:12

Nová sezóna vzdelávania v Pricemania Academy je tu!

Školský rok sa nezačal len pre študentov, ale semester začína aj pre všetkých, ktorí pochopili, že celoživotné vzdelávanie je alfou a omegou k úspechu. Prvý komplexný vzdelávací program pre ľudí pracujúcich v online biznise Pricemania Academy štartuje svoju šiestu sezónu.

 Pricemania Academy, 08.09.2015, 11:42