Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

Ľudia sú najväčší kapitál firmy a vedieť s nimi správne pracovať je prvý krok k úspechu vášho podnikania...

V tejto rubrike sa dočítate o tom, čo na ľudí platí :-) Teda v oblasti:

  • personálneho plánovania,
  • analýzy práce,
  • získavania a výberu pracovníkov,
  • kariérneho rastu,
  • hodnotenia pracovníkov,
  • motivácie a stimulácie zamestnancov,
  • odmeňovania pracovníkov,
  • a zabezpečenia dobrých pracovných vzťahov

Vzdelávacie spoločnosti vás vo svojich článkoch budú informovať aj o školeniach pre personalistov zameraných aj na problematiku osobných údajov v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Dôležité pre HR profesionálov sú aj rôzne certifikácie a systematicky riadený odborný rast. Preto v tejto rubrike nájdete články prezentujúce nielen aktuálne poznatky dotýkajúce sa know-how personalistu, ale aj informácie o trendoch vo vzdelávaní týchto profesionálov.

Viac...

Zlievači, kuchári, grafici? Podporíme ich už v škole. Odborné vzdelanie garantuje zamestnateľnosť.

Z iniciatívy Európskej komisie vznikol projekt Európsky týždeň odborných zručností. Jeho úlohou je priblížiť a zatraktívniť odborné vzdelávanie v očiach mladých. Príležitosti sa chopili nielen školy a štátne inštitúcie, ale aj zamestnávatelia a organizácie z celej Európy. K dnešnému dňu je registrovaných viac ako 640 aktivít – seminárov, konferencií, dní otvorených dverí, súťaží.

 Education, s.r.o., 30.11.2016, 10:24

Štíhla administratíva v praxi – oddelenie HR v slovenskej firme

Filozofia štíhleho riadenia nachádza stále častejšie svoje uplatnenie aj v oblastiach, ktoré netvoria jej tradičnú doménu, sú nimi napríklad služby a administratíva. Teoretických článkov nájdeme hromady; často zo zahraničia. Chýbajú však ukážky funkčných riešení, a to konkrétne v špecifických podmienkach slovenských a českých firiem. Preto sme sa rozhodli začať publikovať sériu článkov práve takéhoto zamerania, vychádzajúcu z praktických skúseností IPA Slovakia. Tu si ukážeme príklad zlepšovania procesov z oddelenia ľudských zdrojov vo veľkej slovenskej spoločnosti.

 IPA Slovakia, s.r.o. , 08.09.2016, 9:04

Program NEW VISIONS in HR 2016 naberá na rozmeroch !

Jesenná konferencia NEW VISIONS in HR bude bezpochyby patriť k najinšpiratívnejším eventom v oblasti ľudských zdrojov v roku 2016. Pôjde o jedinečnú príležitosť stretnúť TOP expertov z oblasti HR zo Slovenska a zahraničia a načerpať tak počas jedného dňa maximum know how a nových kontaktov. Tohtoročný 9. ročník konferencie sa uskutoční 14. septembra v priestoroch Grand Hotel Pressburg.

 In Form Slovakia, s.r.o., 12.08.2016, 17:26

Balík HRDA jeseň 2016

Staňte sa členom akadémie, ktorá sa zaoberá najnovšími trendmi v HR oblasti. Vytvorte si užitočné kontakty s odborníkmi pre jednotlivé témy a pomôžte svojej spoločnosti rásť. To a mnoho viac prináša Balík HRDA jeseň 2016.

 HR Development Academy, 29.06.2016, 10:43

e-learnmedia CAFÉ ponúkne ochutnávku moderného vzdelávania

Konferencia o technológiách vo vzdelávaní prinesie skúsených odborníkov, zaujímavé témy i inšpiratívne workshopy Svet elektronického a technológiou podporovaného vzdelávania už po šiesty raz predstaví spoločnosť e-learnmedia na konferencii e-learnmedia CAFÉ 2016. Počas dvoch májových dní vystúpia renomovaní spíkri z oblasti vzdelávania, informačných technológií a osobnostného rozvoja. Hostia budú môcť vyskúšať najnovšie trendy v e-learningu aj na praktických workshopoch.

 e-learnmedia, s.r.o., 03.05.2016, 8:53

HR Development Academy uvádza workshop: Projektové riadenie

Úspešný projekt HR Development Academy jeho priaznivci poznajú ako sériu workshopov a konferencie, ktoré tvoria platformu na prezentáciu „Best practices“, výmenu názorov, postojov a najmä skúsenosti manažérov a špecialistov z oblasti HR. Najbližšie organizujeme workshop s témou „Projektové riadenie pre personalistov a riaditeľov malých firiem“, ktorý

 Excellent Training, s.r.o., 29.04.2016, 11:53

Odomykáme ľudský potenciál s Janem Muhlfeitem v Bratislave.

Videli ste ho u Adely Banášovej v Trochu Inak, Teleráne, možno ho sledujte na ČT 2 v jeho programe Skrytý potenciál: 1.6.2016 máte možnosť si prejst jeho kurzom v Bratislave. ' Jan strávil 22 let v Microsoftu. Spolupracoval s nejlepšími lídry a mysliteli globálního světa. Měl možnost učit se od jednoho z nejúspěšnějších lidí planety – Billa Gatese. Přednášel na prestižních světových univerzitách a byl hostem globálních talk show, které sledovaly milióny diváků. Jan říká: „Během své dlouhé kariéry v Microsoftu jsem zažil mnoho úspěchů, ale jako každý člověk jsem také udělal řadu chyb, ze kterých jsem se vždy snažil něco nového naučit. Myslím, že v každém z nás je obrovský potenciál, ale málokdo ho dokáže využít. Narodíme se jako tryskové letadlo plné energie a potenciálu, ale většina z nás během svého života tomu tryskáči jen omývá křídla. Málokdo ho skutečně nastartuje a odletí za svým snem. Mohl bych říci, že každý z nás je génius, když se mu podaří zcela odemknout svůj potenciál. Každý, kdo najde svoji osobní výjimečnost, zjistí, proč přišel na svět, jaká je jeho mise a založí ji na svých silných stránkách, může nastartovat svůj pomyslný tryskáč. Může vykročit za svým snem, a prožívat štěstí již na cestě za tímto svým snem či úspěchem. Na té cestě si musíme uvědomovat, že jediné, co můžeme řídit, je naše energie, která je obnovitelná. Nemůžeme řídit svůj čas, ten je nám pevně dán a obnovitelný není. Lidé chtějí být šťastní a úspěšní a já jim chci ušetřit čas hledání. Proto jsem vytvořil poměrně unikátní systém k nalezení osobní výjimečnosti, osobní vize, a jak naplňovat tuto vizi prostřednictvím své jedinečnosti. Tento svůj systém jsem opřel nejen o svoje vlastní zkušenosti, ale i o zkušenosti mnoha špičkových lidí světa byznysu, politiky i sportu, se kterými jsem měl čest po celém světě spolupracovat."

 Recruitment Academy, 27.04.2016, 18:18

PROJEKTOVÉ RIADENIE PRE PERSONALISTOV A RIADITEĽOV MALÝCH FIRIEM

Úspešný projekt HR Development Academy jeho priaznivci poznajú ako sériu workshopov a konferencie, ktoré tvoria platformu na prezentáciu „Best practices“, výmenu názorov, postojov a najmä skúsenosti manažérov a špecialistov z oblasti HR. Najbližšie organizujeme workshop s témou „Projektové riadenie pre personalistov a riaditeľov malých firiem“, ktorý sa uskutoční 19. Mája 2016 v Bratislave.

 Excellent Training, s.r.o., 21.04.2016, 14:09