Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

Ľudia sú najväčší kapitál firmy a vedieť s nimi správne pracovať je prvý krok k úspechu vášho podnikania...

V tejto rubrike sa dočítate o tom, čo na ľudí platí :-) Teda v oblasti:

  • personálneho plánovania,
  • analýzy práce,
  • získavania a výberu pracovníkov,
  • kariérneho rastu,
  • hodnotenia pracovníkov,
  • motivácie a stimulácie zamestnancov,
  • odmeňovania pracovníkov,
  • a zabezpečenia dobrých pracovných vzťahov

Vzdelávacie spoločnosti vás vo svojich článkoch budú informovať aj o školeniach pre personalistov zameraných aj na problematiku osobných údajov v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Dôležité pre HR profesionálov sú aj rôzne certifikácie a systematicky riadený odborný rast. Preto v tejto rubrike nájdete články prezentujúce nielen aktuálne poznatky dotýkajúce sa know-how personalistu, ale aj informácie o trendoch vo vzdelávaní týchto profesionálov.

Viac...

Ako spoznať výkonného zamestnanca

Pracovní a organizační psychológovia sa dlhé roky pokúšali zistiť, ktoré vlastnosti človeka sú tie, čo poukazujú na budúci pracovný výkon v práci. Metaanalýza výskumov za tri desaťročia ukázala, že najproduktívnejší pracovníci sú vo všeobecnosti tí, ktorí majú 3 základné zložky: inteligenciu, svedomitosť a pracovné skúsenosti. Kombinácia týchto troch vlastnosti dokáže vysvetliť až 62% individuálnych rozdielov medzi výkonmi ľudí. Zvyšné percentá tvoria situačné a rôzne iné faktory.

 PPL Slovakia s.r.o., 30.05.2019, 9:40

GTCI 2018: Naučme sa zužitkovať talenty

V medzinárodnom rebríčku krajín podľa schopnosti zužitkovať talenty sa Slovensko umiestnilo na 40. priečke. Vyplýva to z každoročného prieskumu s názvom Globálny index konkurencieschopnosti talentov (GTCI, The Global Talent Competetiveness Index).

 Education, s.r.o., 28.02.2018, 22:23

Svet HR sa mení. Akú rolu v ňom budete hrať Vy?

Nové riešenia pre talent manažment - technológie ovplyvňujú spôsob, akým žijeme a pracujeme. Menia tiež úlohy ľudí v HR. Spolu s vizionárom a zakladateľom spoločnosti Thalento, Benom Greevenom, sa pozrieme na aktuálne trendy a technologické riešenia pre prácu s talentmi.

 Image Lab SK, s.r.o., 15.05.2017, 9:08

Zlievači, kuchári, grafici? Podporíme ich už v škole. Odborné vzdelanie garantuje zamestnateľnosť.

Z iniciatívy Európskej komisie vznikol projekt Európsky týždeň odborných zručností. Jeho úlohou je priblížiť a zatraktívniť odborné vzdelávanie v očiach mladých. Príležitosti sa chopili nielen školy a štátne inštitúcie, ale aj zamestnávatelia a organizácie z celej Európy. K dnešnému dňu je registrovaných viac ako 640 aktivít – seminárov, konferencií, dní otvorených dverí, súťaží.

 Education, s.r.o., 30.11.2016, 10:24

Štíhla administratíva v praxi – oddelenie HR v slovenskej firme

Filozofia štíhleho riadenia nachádza stále častejšie svoje uplatnenie aj v oblastiach, ktoré netvoria jej tradičnú doménu, sú nimi napríklad služby a administratíva. Teoretických článkov nájdeme hromady; často zo zahraničia. Chýbajú však ukážky funkčných riešení, a to konkrétne v špecifických podmienkach slovenských a českých firiem. Preto sme sa rozhodli začať publikovať sériu článkov práve takéhoto zamerania, vychádzajúcu z praktických skúseností IPA Slovakia. Tu si ukážeme príklad zlepšovania procesov z oddelenia ľudských zdrojov vo veľkej slovenskej spoločnosti.

 IPA Slovakia, s.r.o. , 08.09.2016, 9:04

Program NEW VISIONS in HR 2016 naberá na rozmeroch !

Jesenná konferencia NEW VISIONS in HR bude bezpochyby patriť k najinšpiratívnejším eventom v oblasti ľudských zdrojov v roku 2016. Pôjde o jedinečnú príležitosť stretnúť TOP expertov z oblasti HR zo Slovenska a zahraničia a načerpať tak počas jedného dňa maximum know how a nových kontaktov. Tohtoročný 9. ročník konferencie sa uskutoční 14. septembra v priestoroch Grand Hotel Pressburg.

 In Form Slovakia, s.r.o., 12.08.2016, 17:26

e-learnmedia CAFÉ ponúkne ochutnávku moderného vzdelávania

Konferencia o technológiách vo vzdelávaní prinesie skúsených odborníkov, zaujímavé témy i inšpiratívne workshopy Svet elektronického a technológiou podporovaného vzdelávania už po šiesty raz predstaví spoločnosť e-learnmedia na konferencii e-learnmedia CAFÉ 2016. Počas dvoch májových dní vystúpia renomovaní spíkri z oblasti vzdelávania, informačných technológií a osobnostného rozvoja. Hostia budú môcť vyskúšať najnovšie trendy v e-learningu aj na praktických workshopoch.

 e-learnmedia, s.r.o., 03.05.2016, 8:53