Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

Ľudia sú najväčší kapitál firmy a vedieť s nimi správne pracovať je prvý krok k úspechu vášho podnikania...

V tejto rubrike sa dočítate o tom, čo na ľudí platí :-) Teda v oblasti:

  • personálneho plánovania,
  • analýzy práce,
  • získavania a výberu pracovníkov,
  • kariérneho rastu,
  • hodnotenia pracovníkov,
  • motivácie a stimulácie zamestnancov,
  • odmeňovania pracovníkov,
  • a zabezpečenia dobrých pracovných vzťahov

Vzdelávacie spoločnosti vás vo svojich článkoch budú informovať aj o školeniach pre personalistov zameraných aj na problematiku osobných údajov v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Dôležité pre HR profesionálov sú aj rôzne certifikácie a systematicky riadený odborný rast. Preto v tejto rubrike nájdete články prezentujúce nielen aktuálne poznatky dotýkajúce sa know-how personalistu, ale aj informácie o trendoch vo vzdelávaní týchto profesionálov.

Viac...

GTCI 2018: Naučme sa zužitkovať talenty

V medzinárodnom rebríčku krajín podľa schopnosti zužitkovať talenty sa Slovensko umiestnilo na 40. priečke. Vyplýva to z každoročného prieskumu s názvom Globálny index konkurencieschopnosti talentov (GTCI, The Global Talent Competetiveness Index).

 Education, s.r.o., 28.02.2018, 22:23

Svet HR sa mení. Akú rolu v ňom budete hrať Vy?

Nové riešenia pre talent manažment - technológie ovplyvňujú spôsob, akým žijeme a pracujeme. Menia tiež úlohy ľudí v HR. Spolu s vizionárom a zakladateľom spoločnosti Thalento, Benom Greevenom, sa pozrieme na aktuálne trendy a technologické riešenia pre prácu s talentmi.

 Image Lab SK, s.r.o., 15.05.2017, 9:08

Zlievači, kuchári, grafici? Podporíme ich už v škole. Odborné vzdelanie garantuje zamestnateľnosť.

Z iniciatívy Európskej komisie vznikol projekt Európsky týždeň odborných zručností. Jeho úlohou je priblížiť a zatraktívniť odborné vzdelávanie v očiach mladých. Príležitosti sa chopili nielen školy a štátne inštitúcie, ale aj zamestnávatelia a organizácie z celej Európy. K dnešnému dňu je registrovaných viac ako 640 aktivít – seminárov, konferencií, dní otvorených dverí, súťaží.

 Education, s.r.o., 30.11.2016, 10:24

Štíhla administratíva v praxi – oddelenie HR v slovenskej firme

Filozofia štíhleho riadenia nachádza stále častejšie svoje uplatnenie aj v oblastiach, ktoré netvoria jej tradičnú doménu, sú nimi napríklad služby a administratíva. Teoretických článkov nájdeme hromady; často zo zahraničia. Chýbajú však ukážky funkčných riešení, a to konkrétne v špecifických podmienkach slovenských a českých firiem. Preto sme sa rozhodli začať publikovať sériu článkov práve takéhoto zamerania, vychádzajúcu z praktických skúseností IPA Slovakia. Tu si ukážeme príklad zlepšovania procesov z oddelenia ľudských zdrojov vo veľkej slovenskej spoločnosti.

 IPA Slovakia, s.r.o. , 08.09.2016, 9:04

Program NEW VISIONS in HR 2016 naberá na rozmeroch !

Jesenná konferencia NEW VISIONS in HR bude bezpochyby patriť k najinšpiratívnejším eventom v oblasti ľudských zdrojov v roku 2016. Pôjde o jedinečnú príležitosť stretnúť TOP expertov z oblasti HR zo Slovenska a zahraničia a načerpať tak počas jedného dňa maximum know how a nových kontaktov. Tohtoročný 9. ročník konferencie sa uskutoční 14. septembra v priestoroch Grand Hotel Pressburg.

 In Form Slovakia, s.r.o., 12.08.2016, 17:26

e-learnmedia CAFÉ ponúkne ochutnávku moderného vzdelávania

Konferencia o technológiách vo vzdelávaní prinesie skúsených odborníkov, zaujímavé témy i inšpiratívne workshopy Svet elektronického a technológiou podporovaného vzdelávania už po šiesty raz predstaví spoločnosť e-learnmedia na konferencii e-learnmedia CAFÉ 2016. Počas dvoch májových dní vystúpia renomovaní spíkri z oblasti vzdelávania, informačných technológií a osobnostného rozvoja. Hostia budú môcť vyskúšať najnovšie trendy v e-learningu aj na praktických workshopoch.

 e-learnmedia, s.r.o., 03.05.2016, 8:53

Odomykáme ľudský potenciál s Janem Muhlfeitem v Bratislave.

Videli ste ho u Adely Banášovej v Trochu Inak, Teleráne, možno ho sledujte na ČT 2 v jeho programe Skrytý potenciál: 1.6.2016 máte možnosť si prejst jeho kurzom v Bratislave. ' Jan strávil 22 let v Microsoftu. Spolupracoval s nejlepšími lídry a mysliteli globálního světa. Měl možnost učit se od jednoho z nejúspěšnějších lidí planety – Billa Gatese. Přednášel na prestižních světových univerzitách a byl hostem globálních talk show, které sledovaly milióny diváků. Jan říká: „Během své dlouhé kariéry v Microsoftu jsem zažil mnoho úspěchů, ale jako každý člověk jsem také udělal řadu chyb, ze kterých jsem se vždy snažil něco nového naučit. Myslím, že v každém z nás je obrovský potenciál, ale málokdo ho dokáže využít. Narodíme se jako tryskové letadlo plné energie a potenciálu, ale většina z nás během svého života tomu tryskáči jen omývá křídla. Málokdo ho skutečně nastartuje a odletí za svým snem. Mohl bych říci, že každý z nás je génius, když se mu podaří zcela odemknout svůj potenciál. Každý, kdo najde svoji osobní výjimečnost, zjistí, proč přišel na svět, jaká je jeho mise a založí ji na svých silných stránkách, může nastartovat svůj pomyslný tryskáč. Může vykročit za svým snem, a prožívat štěstí již na cestě za tímto svým snem či úspěchem. Na té cestě si musíme uvědomovat, že jediné, co můžeme řídit, je naše energie, která je obnovitelná. Nemůžeme řídit svůj čas, ten je nám pevně dán a obnovitelný není. Lidé chtějí být šťastní a úspěšní a já jim chci ušetřit čas hledání. Proto jsem vytvořil poměrně unikátní systém k nalezení osobní výjimečnosti, osobní vize, a jak naplňovat tuto vizi prostřednictvím své jedinečnosti. Tento svůj systém jsem opřel nejen o svoje vlastní zkušenosti, ale i o zkušenosti mnoha špičkových lidí světa byznysu, politiky i sportu, se kterými jsem měl čest po celém světě spolupracovat."

 Recruitment Academy, 27.04.2016, 18:18