Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

 Cambridge Business School s.r.o., 26.01.2017, 11:20

Už dávno neplatí, že by na vedúcich pozíciách vo firmách pôsobili iba muži. V mnohých svetových ako aj domácich korporáciách zastávajú pozície stredného a vrcholového managementu ženy a mnoho žien úspešne založilo a riadi vlastné podnikateľské projekty. Pokiaľ máte podobné ambície, uvažujte o štúdiu MBA. Získate prestížny titul, prehĺbite si svoje praktické zručnosti a zvýšite tak svoje šance na kariérny postup, či vyšší plat.

Pre mnoho firiem je kľúčovým faktorom pri výbere nových zamestnancov prax uchádzača. Profesijný titul MBA (Master of Business Administration) je oproti akademickým titulom jasnou známkou praktických zručností. A štúdium programu MBA má aj mnoho ďalších výhod.

1. Prípady z praxe

Nečaká vás iba bifľovanie teórie z učebníc. V rámci štúdia MBA budete naopak vymýšľať inovatívne riešenia prípadových štúdií a svoje nápady a názory budete môcť prediskutovať s ostatnými lektormi a študentmi - vašimi kolegami.

2. Inšpirácie od najlepších

Lektori majú mnohoročné skúsenosti z vedúcich pozícií a pri výučbe používajú konkrétne príklady s ohľadom na najnovšie trendy moderného managementu. Výučba je preto obohatená o praktické poznatky a reálne príbehy.

3. Rozhľad naprieč obormi

Pridaná hodnota prichádza taktiež aj zo strany ostatných študentov. V ich radách nájdete pestrú škálu povolaní od personalistov, PRistov cez marketérov, zamestnancov verejnej správy až po podnikateľov, ktorí zakladajú svoj vlastný biznis. Okrem prestížneho titulu tak získate celkový prehľad aj v iných odboroch.

4. Leadership, strategický management alebo Soft skills

Kľúčový je správny výber školy a študijného programu. Prestížny Cambridge Business School má v ponuke celkovo 12 MBA špecializácií a jeden online program. Jedným z veľmi populárnych a študentmi veľmi obľúbeným programom je Management a leadership. Tento program poskytuje študentom prakticky využiteľné informácie zo všetkých dôležitých oblastí managementu, ktoré sú nevyhnutné k vysoko profesionálnemu výkonu pozície vrcholového manažéra. Tematikou osobného rozvoja a efektívneho sebariadenia sa zaoberá Management soft skills (teda tzv. mäkkých zručností). Cieľom programu Strategický management je naučiť študentov správne definovať stratégiu a podniknúť premyslené kroky k úspešnému naplneniu danej stratégie. MBA program Marketing a Public Relations, sa venuje rôznym formám marketingových komunikácií, PR stratégiám a media relations.

5. Štúdium, rodina, práca – stihnete všetko

Veľkým plusom je časová flexibilita štúdia. V priebehu roka sa konajú celkom štyri sobotné semináre a zbytok štúdia prebieha formou e-learningu a online konzultácií. Výučbu si tak môžete prispôsobiť podľa seba a všetko jednoducho skĺbite so zamestnaním a rodinným či osobným životom.

Mimo MBA sú v ponuke tiež ďalšie programy. Pokiaľ máte ukončené stredoškolské vzdelanie a minimálnu prax, zvoľte si program BBA (Bachelor of Business Administration). Pre advokátov, notárov a právnych špecialistov je určený program LLM (Executive Master of Laws).

V priebehu roka pripravuje Cambridge Business School aktivity nad rámec štúdia v podobe bezplatných tematických seminárov, na ktorých môžete nadviazať bližšie kontakty s ostatnými kolegami a využiť ich v pracovnom živote.

Získaním titulu MBA zlepšíte svoje uplatnenie na trhu práce a svojmu okoliu a zamestnávateľovi dáte jasne najavo motiváciu a chuť sa ďalej samovzdelávať a pracovať na sebe.


Firma Cambridge Business School s.r.o. ponúka vzdelávacie aktivity


Žiadne položky.

Žiadne položky.

Žiadne položky.

Žiadne položky.

Štúdiá na VŠ

1. Management v zdravotníctve
diaľkové, MBA  (Praha 1)
2. MBA Executive management – Online program
diaľkové, MBA  (Praha)
3. MBA Management a leadership
diaľkové, MBA  (Praha)
4. MBA Personální management
diaľkové, MBA  (Praha)