Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

 Happy Company, s.r.o, 11.04.2016, 13:06

Nikto nechce robiť chyby, no robíme ich všetci. Avšak strach z toho, že spravíme chybu, alebo že veci nedopadnú tak, ako sme plánovali, je snáď tou najväčšou prekážkou v tvorivom a slobodnom konaní. Najmä v práci sa potom táto zóna bezpečia stáva zároveň väzením našej kreativity, rastu, nových ideí a inovácií.


Viac chýb – viac know how

„Naša kultúra na Slovensku je stále zatiaľ založená na tom, že chyby sa neodpúšťajú, pretože nikto neskúma motiváciu. Je obrovský rozdiel v tom, či niekto spraví chybu z pozitívnej alebo z negatívnej motivácie. Nezabúdajme, že vďaka chybám získavame know-how – síce zlyhám, ale už viem, ako na to.“ Zdôrazňuje Šimon Šicko, CEO & co-founder Pixel Federation.

Keď svojim zamestnancom vytvoríte prostredie, v ktorom chyby nie sú dovolené a trestá sa za ne bez skúmania ďalších súvislostí, naučíte ich pracovať bezpečne a hrať na istotu, len aby nič nepokazili. Reálne sa teda nemôžu posúvať, pretože zostávajú len vo svojich vymedzených, bezpečných hraniciach.

Rovnaký názor na robenie chýb má aj Artur Gevorkyan, majiteľ spoločnosti GEVORKYAN: „Vo firme takmer každý deň začíname s niečím novým. Robíme veci, ktoré nikto iný na svete nerobí. My musíme robiť chyby, nemôžeme za ne trestať.“

Ako hovorí Katarína Kovalčíková – „Pre odvahu sa dá rozhodnúť, vedome sa vystaviť strachu, ktorý mám a pomenujem.“ Mnohí podceňujú vedomé prekonávanie strachu, pritom strach je často najväčšia brzda nášho ďalšieho rastu. Strach môže brániť v úspechu aj veľmi talentovaným a schopným ľuďom. Možno medzi takých patríte aj vy. „Vždy má zmysel konfrontovať sa so svojím strachom, pretože čím väčší strach máte, tým väčší je potenciál premeniť ho na silu“, dodáva.


Ako nájsť v sebe odvahu prekonať svoje limity a strach, ako byť vedomým lídrom, či ako harmonicky rozvíjať svoje telo aj ducha, budú veľké témy Konferencie Happy Company 2016, na ktorej vystúpia aj ďalší inšpirujúci rečníci ako Ivana Molnárová - výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia, Juraj Stankay – Industry Manager spoločnosti Google, Viliam Dobiáš – prezident Slovenského Červeného kríža, Eva Velechovská – špecialistka na emočnú inteligenciu, či Jozef Banáš – charizmatický spisovateľ.

Viac informácií a registrácia na www.konferencia.happycompany.sk