Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

 Espiral, s.r.o., 28.06.2015, 20:05

V súčasnosti sa kladie veľký dôraz na to, aby bol človek sebavedomý, aby sa vedel prezentovať, pôsobil sebaisto a dokázal sa presadiť. Hoci každá z týchto kvalít je pre ľudí veľkým plusom, mnohí si v sebe nesieme presvedčenia, ktoré nám akosi nedovolia, aby sme sa takýmto spôsobom aj skutočne dokázali prezentovať. Ak je to aj váš prípad, prichádza ten správny moment – zamyslieť sa nad tým, ako svoju sebadôveru posilniť.

Čo však sebadôvera vlastne je? Ako ju nadobudnúť a dá sa to vôbec? Určite áno, no nebude to len tak. Poďme si najskôr tento pojem trošku rozobrať. Ak rozdelíme slovo sebadôvera na dve časti – seba a dôvera, dostávame sa k ešte hlbšiemu významu tohto slova. V seba dôvera – dôvera v seba. Dôvera v nás samých, v naše schopnosti, v naše myšlienky a v našu silu, odhodlanie, či iné kladné vlastnosti. Určite mi dáte za pravdu, že človek, ktorý si verí, to má v živote aspoň trošku jednoduchšie. Takýto človek je sebaistejší a sebaistejšie aj pôsobí. Dokonca sa mu možno aj viac darí, pretože vie, že dokáže to, čo chce dokázať. A aj keď sa to nepodarí, skúsi to znova, pretože si verí, má v seba dôveru, že nabudúce sa mu daná vec už určite podarí. Takže to, čo sebadôvera skutočne znamená už vieme. Ako však ďalej? Na zlepšenie našej sebadôvery existuje jeden veľmi zaujímavý spôsob. Ak sa totiž dokážeme skutočne zastaviť, upokojiť a stíšiť, začujeme náš vnútorný hlas. Vnútorný hlas, ktorý nám vždy niečo šepká, snaží sa nám niečo naznačiť. Práve tu sa dostávame k podstate veci. Keďže je náš vnútorný hlas súčasťou nás samých, znamená to, že je náš. Keď je náš, dokážeme s ním pracovať, dokážeme ho ovplyvniť takým spôsobom, aby s nami spolupracoval, bol pre nás oporou a posilňoval v nás tie najlepšie myšlienky a tým pádom aj našu sebadôveru. Preto sa skúste pri najbližšej prekážke alebo ťažkej úlohe namiesto zbytočného stresovania, obáv, že sa to nepodarí, zastaviť, upokojiť svoje myšlienky a načúvať vášmu vnútornému hlasu. Skúste počuť ten tichý hlas, ktorý vám vraví, že všetko dobre dopadne a že vy to zvládnete. Tento tichý, ale mocný hlas dokáže v ťažkých situáciách pôsobiť ako balzam pre našu dušu. Už len tým, že sa prestanete orientovať na strach a obavy, ale pokúsite sa nazrieť do vášho vnútra, urobíte pre seba niečo, čo vám v danej situácii prospeje. Načúvajte tento váš hlas a nechajte sa presvedčiť, keď vám vraví, že to dokážete, že ste silní, odvážni a pripravení. Veď je predsa váš, prečo by šiel proti vám? Tak ako aj v iných prípadoch, aj pri práci na sebadôvere je potrebná vytrvalosť. Možno spočiatku bude váš strach alebo vaše ego silnejšie a bude sa vás snažiť presvedčiť, že danú vec nedokážete, že je to príliš ťažké alebo náročné. Napriek tomu vytrvajte a usilovne po vašom vnútornom hlase pátrajte a načúvajte mu. Čoskoro sa dostavia nielen pozitívne zmeny, ale aj pozitívne výsledky.


Firma Espiral, s.r.o. ponúka vzdelávacie aktivity


Kurzy pre verejnosť

1. Efektívna komunikácia pokročilo, aktívne počúvanie, asertivita a… (Bratislava)
28.5 - 29.5.2018
290 €
2. Nezlomná sila motivácie a seba-motivácie, stres a change manažment (3… (Bratislava)
30.5 - 1.6.2018
577 €
3. Tímová komunikácia, spolupráca a riešenie konfliktov (2 DNI) (Bratislava)
30.5 - 31.5.2018
370 €
4. Inšpiratívny leadership - Projektové riadenie v praxi (8 DNI) (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
4.6 - 26.6.2018
1 324 €
5. Asistentka od A po Z (3+2 DNI) (Bratislava)
4.6 - 19.6.2018
793 €
6. Skoncujte so strachom z hovorenia pred ľuďmi a svoju reč si začnite… (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
4.6.2018
600 €
7. Time management ženy - v živote i v biznise (2 a 1/2 DŇA) (Bratislava)
6.6 - 8.6.2018
385 €
8. Poďme si rozumieť! - Pokojné a sebaisté vystupovanie, pokročilá… (Bratislava)
18.6 - 20.6.2018
495 €
9. Time management pokročilo - vysoká produktivita a efektivita /skupina… (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
18.6 - 19.6.2018
373 €
10. Time management pokročilo - STOP prokrastinácii (3 sedenia -… (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
25.6.2018
600 €

Kurzy na mieru

1. ASISTENTKA NA KĽÚČ - Pravá ruka manažéra (Len na objednávku) (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
odporúčaný rozsah 4 dni
2. Asistentka od A po Z (3+2 DNI) (Bratislava)
odporúčaný rozsah 5 dní
3. Efektívna komunikácia pokročilo, aktívne počúvanie, asertivita a… (Bratislava)
odporúčaný rozsah 2 dni
4. Inšpiratívny leadership - Projektové riadenie v praxi (8 DNI) (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
odporúčaný rozsah 8 dní
5. Nezlomná sila motivácie a seba-motivácie, stres a change manažment (3… (Bratislava)
odporúčaný rozsah 3 dni
6. Poďme si rozumieť! - Pokojné a sebaisté vystupovanie, pokročilá… (Bratislava)
odporúčaný rozsah 3 dni
7. Time management pokročilo - vysoká produktivita a efektivita /skupina… (Bratislava, (školíme bez ohľadu na mestá: v SR a ČR)
odporúčaný rozsah 2 dni
8. Time management ženy - v živote i v biznise (2 a 1/2 DŇA) (Bratislava)
odporúčaný rozsah 3 dni

Žiadne položky.

Žiadne položky.

Žiadne položky.