Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

 Education, s.r.o., 23.06.2014, 15:38

To, že vo Vysokých Tatrách žije rýchly kamzík, múdry svišť i nebojácny medveď, vie snáď každé dieťa. Vedeli ste však, že Vysoké Tatry sú bohaté na rôzne druhy vtáčikov - speváčikov?
Je to tak, žijú tu okolo nás, krásne spievajú, sú veselé a majú zaujímavé zvyky a život, preto tím nadšencov z Hotela SLOVAN*** Tatranská Lomnica pripravil náučno-zábavný projekt o operencoch žijúcich v Tatrách s názvom SPEVAVCE TATRANSKÉ, www.spevavce.sk. Veríme, že zanietime pre spoznávanie vtáčikov nielen detičky, ale aj celé rodinky.

Projekt SPEVAVCE TATRANSKÉ v troch jednoduchých krokoch:

  1. 1. Príjemne prežiť voľný čas s rodinou v čistej a krásnej  prírode Tatranskej Lomnice 
  2. 2. Naučiť sa niečo nové o spevavcoch a túto vedomosť si upevniť v tvorivých dielňach 
  3. 3. Pokračovať v získavaní vedomostí prostredníctvom web portálu www.spevavce.sk

Ciele projektu:

  • Rozšíriť možnosti oddychových aktivít v Tatranskej Lomnici o zaujímavú možnosť prežitia voľného času pre návštevníkov Vysokých Tatier, najmä rodín s deťmi, 
  • Zvýšiť povedomie o menej známej časti tatranskej fauny -  tatranských spevavcoch,
  • Edukačno - zábavnou formou priblížiť prirodzené prostredie, charakteristiku a správanie   operencov vo Vysokých Tatrách,
  • Nenútenou formou zapojiť deti a rodiny ako účastníkov projektu, do interaktívneho kombinovaného (out-door / in-door) programu,
  • Aktívne prezentovať náučný chodník deťom i dospelým počas letnej sezóny 2014 a ďalej pokračovať.

 

Náučný chodník SPEVAVCE TATRANSKÉ nájdete v centrálnej časti Tatranskej Lomnice, cca 300 m od údolnej stanice sedačkovej lanovky na Skalnaté pleso, v hotelovom parku Hotela SLOVAN, Tatranská Lomnica 46. Park je voľne prístupný všetkým návštevníkom.  Chodník pozostáva z 15-tich informačných panelov, zhotovených z dreva, ktoré pekne korešpondujú z okolitým prostredím. Na každom z panelov sa nachádza textová a obrazová informácia o jednotlivom vtáčom druhu. Celková dĺžka náučného chodníka je 180 m, chodník sa rozkladá na ploche cca 6,5 tis. m2. Súčasťou je i oddychová zóna s dreveným lavičkami a viacero vtáčích búdok.

Pre projekt bolo vybratých 15 unikátnych druhov operencov žijúcich v prostredí Vysokých Tatier. Spoznáte brhlíka, červienku, krivonosa, ale aj stehlíka, pinku či sojku. Zaujme i trasochvost a žltochvost. Vtáčiky sú spontánne a zvedavé a najlepšie sa cítia vo svojom prirodzenom prostredí, preto je ich pozorovanie na náučnom chodníku také jedinečné.
Atraktivitu náučného chodníka zabezpečí sprievodný náučno–zábavný program. Sprievodcami a animátormi sú skúsené lektorky s pedagogickým vzdelaním a praxou. Súčasťou prezentácie je výklad k náučnému chodníku a animačný program spojený s tvorivými dielňami (maľovanie, modelovanie, hry), ktorý sa bude konať od 1.7. do 15.9.2014, 1x týždenne.

Ak máte chuť na spoznávanie vtáčikov i z domu, kliknite si na web www.spevavce.sk a dozviete sa viac. Aktívne sa môžete zapojiť na FB spevavce ukázať Vaše fotografie a popísať Vaše zážitky zo spevavcami.

Náučný chodník SPEVAVCE TATRANSKÉ a Vysoké Tatry sa na Vás tešia.


Realizátor projektu:
Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica, www.hotelslovan.sk

Garanti projektu:
Štátne Lesy TANAPu, Tatranská Lomnica, www.lesytanap.sk,
SOS Bird Life, Bratislava, www.vtaky.sk