Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

 VaV Akademy, s.r.o., 18.02.2014, 8:01

Požiadavky na trhu práce sú dynamické. To, čo platilo pred rokom, už môže byť dávno inak. Zamestnanci, ktorí prišli o svoju prácu tesne pred penziou, čerství absolventi vysokých škôl bez praxe, dlhodobo nezamestnaní či iní znevýhodnení uchádzači, ktorí už dlhšie čakajú na vhodnú pozíciu – by mali zvážiť možnosť rekvalifikačného kurzu. Ak je kurz vybraný starostlivo a pre Vaše ďalšie smerovanie je naozaj nevyhnutný, určite pre Vás nebude stratou času. A nemusí byť ani stratou financií. Kurz, ktorý si vyberiete, Vám môže po splnení istých podmienok v plnej výške preplatiť úrad práce.

 

Strata zamestnania nemusí byť ranou osudu, hoci to tak na začiatku pociťujete. Skúste toto obdobie využiť kreatívne. Možno ste vo svojej práci neboli už dlhšiu dobu spokojný a tajne ste túžili po niečom inom. Alebo už dávno uvažujete nad rozbehnutím vlastného biznisu. Práve čas hľadania novej pracovnej pozície by ste mali využiť na zváženie Vášho doterajšieho kariérneho pôsobenia. Aj pohľad na ponuky práce môže zmeniť Vaše smerovanie a možno Vás nakopne a posmelí vyskúšať rekvalifikačný kurz. Hoci zamestnávatelia vidia radšej kontinuálny priebeh kariéry a vo Vašom životopise pracovné pozície, ktoré spolu nejako súvisia, ani väčšia kariérna zmena nemusí byť omylom, navyše – ak si ju viete relevantne zdôvodniť. Ak ste 5 rokov pracovali ako predajca a teraz sa zamýšľate nad možnosťou vycestovať do Rakúska ako opatrovateľ, pokojne sa na to odhodlajte. Nezabudnite na to, že budete potrebovať opatrovateľský kurz, prípadne kurz nemčiny.

 

Viacero povolaní sa nezaobíde bez rekvalifikačného kurzu, alebo lepšie povedané – prípravy na pracovnú pozíciu. Bohaté portfólio obľúbených kurzov ponúka aj vzdelávacia spoločnosť VaV Akademy. Vybrať si môžete z opatrovateľských kurzov, kurzov krásy (kadernícky, kozmetický, vizážistický, manikérsky, pedikérsky), sociálnych kurzov, a tiež v ich ponuke nájdete aj často vyhľadávaný kurz na obsluhu motorových vozíkov. Do konca júna Vám Váš kurz môže preplatiť ÚPSVaR, a to až do výšky 600 €.

 

Aktivita a individuálny prístup sa vypláca. Nečakajte pasívne, ako sa Vaša situácia vyvinie. Nájdite si kurz vhodný pre seba ešte dnes a zvýšte svoje príležitosti a možnosti na trhu práce.