Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

 InterStudy, s.r.o., 17.02.2020, 15:25

Štúdium (nielen) cudzích jazykov v zahraničí môže byť pre študenta v akomkoľvek veku veľmi povznášajúcou skúsenosťou. V rámci jazykových pobytov či štúdia na zahraničnej univerzite má človek možnosť osvojiť si osobitosti danej krajiny a pôvaby jej kultúry. Pripravili sme zoznam dôvodov, prečo sa oplatí študovať v zahraničí.

Objavíte svet

Štúdium v zahraničí je skvelou príležitosťou vidieť svet. Prekročte hranice svojej komfortnej zóny a uvidíte nové miesta, prírodné zázraky, navštívite nové mestá a ich pamiatky, objavíte miestne zvyky... A rozhodne sa nemusíte obmedzovať len na cestovanie v krajine, kde študujete. Napríklad štúdium v Dánsku si môžete okoreniť návštevou susedného Švédska, Nórska či Nemecka.

Spoznáte rozmanitosti rôznych kultúr

Mnoho študentov, ktorí sa hlásia na najlepšie univerzity v Európe, sa chystá vôbec prvýkrát opustiť svoj domov na dlhšiu dobu. Keď prídu do novej hostiteľskej krajiny, väčšina je doslova fascinovaná rozmanitými kultúrnymi perspektívami. Štúdium a jazykové pobyty v zahraničí sú aj o nadväzovaní vzťahov s ľuďmi z celého sveta a tiež o spoznávaní nových zvykov, tradícií či chutí a vôní lokálnych špecialít. Aj prostredníctvom týchto momentov sa dá lepšie pochopiť história a súčasnosť každej krajiny.

Zdokonalíte si jazykové zručnosti

Jedným z hlavných lákadiel štúdia v zahraničí je možnosť naučiť sa cudzí jazyk. Ak sa chcete ponoriť do výučby novej reči, vyberte si niektorý z pestrej ponuky jazykových pobytov v zahraničí. Rozsiahlu jazykovú prax, ktorú získate len počas každodenného života v zahraničí, doma ničím nenahradíte. Aj preto sú zahraničné jazykové kurzy tak obľúbené – spájajú príjemné (poznávanie nových ľudí a krajín) s užitočným (učenie sa jazyka).

Otvoria sa vám nové kariérne možnosti

Po ukončení študijného programu v zahraničí a návrate domov sa vrátite s celkom novým pohľadom na miestnu kultúru. Okrem toho však získate aj jazykové znalosti, kvalitné vzdelanie a mnohí si v zahraničí vypestujú ochotu učiť sa novým veciam. Azda netreba dodávať, že vyššie spomenuté momenty sú pre budúcich zamestnávateľov veľmi atraktívne a cenné. Vzdelanie v zahraničí vám navyše otvorí kariérne dvere nielen doma, ale aj v krajine, kde ste študovali.

Objavíte v sebe skrytý talent

Ak stále pochybujete o tom, či je štúdium v zahraničí pre vás tou správnou voľbou, mali by ste vedieť, že možnosť študovať za hranicami domoviny so sebou prináša množstvo objavovania a nových aktivít. Možno práve popri štúdiu v zahraničí sa prvýkrát postavíte na vodné lyže, zapíšete sa na kurz herectva či objavíte športy a kurzy, ku ktorým by ste sa doma nikdy nedostali. Pobyt v zahraničí vyformuje vašu osobnosť a posilní vašu nezávislosť.