Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

NESTÍHATE? CHCETE BYŤ EFEKTÍVNEJŠÍ? Vyvarujte sa týchto 7 najčastejších chýb…

V dnešnej rýchlej dobe sme zavalení množstvom povinností v práci aj mimo práce. Ľudia majú často pocit, že „nestíhajú“. Je aj Váš diár plný nesplnených úloh a neraz odchádzate z práce s pocitom, že ste „nič neurobili“? Pozrite sa na 7 základných chýb, ktorých by ste sa mali vyvarovať, keď chcete byť efektívnejší, spokojnejší a stihnúť viac za menej času.

 ANTEA CONSULTING S.R.O., 17.10.2019, 11:00

Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Všetci chceme žiť dobre, nech to „dobre“ pre každého z nás znamená čokoľvek. A čo pre to robíme?

 Produkcia s.r.o., 14.10.2019, 12:13

Mária Ďurišová: Ak cítite, že chcete zmeniť život, urobte to

Človek po štyridsiatke, nehovoriac už o vyšších číslach, nemá chuť ani možnosť zmeniť svoj život. Tak hovorí konvencia. Lektorka Mária Ďurišová stelesňuje opačný príklad. Nielenže zmenila svoju životnú i profesijnú dráhu, ale začala pomáhať ďalším, ktorí chcú takýto krok urobiť. Ako hovorí: „Žijeme v dobe, keď vedomosti a rôzne učenia už nie sú výsadou jednotlivcov, a preto ich chcem posúvať ďalej.“

 Produkcia s.r.o., 10.10.2019, 12:10

Máte po štyridsiatke a cítite sa ako starší človek?

V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí. Správy o demografickom vývoji neľútostne konštatujú, že populácia starne a to prináša hospodárske a sociálne výzvy počínajúc pracovným trhom až po zdravotnú starostlivosť a služby.

 Produkcia s.r.o., 01.10.2019, 14:38

SAP poskytne slovenským neziskovkám a školám grant na digitálne vzdelávanie mladých ľudí

BRATISLAVA — 5. augusta 2019 — Spoločnosť SAP organizuje v spolupráci s Haus des Stiftens a TechSoup Europe iniciatívu Meet and Code, ktorá je úzko spojená s októbrovým Európskym týždňom programovania. Cieľom Meet and Code je predstaviť deťom a mladým ľuďom vo veku 8 až 24 rokov svet technológií a podporiť neziskové organizácie, ktoré na tomto vzdelávaní a osvete pracujú. Neziskovky zo Slovenska a ďalších 24 európskych krajín môžu do 8. septembra požiadať o grant od SAP až do výšky 400 eur. Každý nápad posudzuje miestny partner TechSoup.

 Education, s.r.o., 05.08.2019, 17:03

Študujte s množstvom výhod. Študujte MBA

Iste ste sa stretli s názorom, že v dnešnej dobe titul z vysokej školy u množstva zamestnávateľov nestačí. Dôvod? Vysokoškolský titul nedeklaruje nič o vašich schopnostiach, zručnostiach a skúsenostiach. Uchádzate sa o prácu a aj napriek tomu, že máte určitú prax v životopise a vysokoškolský titul, je odpoveď zamietavá.

 European School of Business & Management SE, 06.06.2019, 15:39

Prečo študovať MBA? Manažérske vzdelanie zvýši vašu cenu na trhu práce!

Spomínate si na doby, kedy titul pred menom znamenal jasnú konkurenčnú výhodu? Postupom času sa počet vysokoškolsky vzdelaných ľudí výrazne zdvihol, čo bežné vzdelanie posunulo do roviny štandardu. Ak sa chystáte atakovať najvyššie poschodia ekonomickej sféry, musíte mať v rukáve niečo navyše. Personalisti nedajú dopustiť na uchádzačov, ktorí sa pýšia titulom Master of Business Administration (MBA), prípadne niektorým z ďalších titulov garantujúcich kvalitné vzdelanie na manažérskej škole.

 Business Institut EDU a.s., 03.06.2019, 13:39

Ako spoznať výkonného zamestnanca

Pracovní a organizační psychológovia sa dlhé roky pokúšali zistiť, ktoré vlastnosti človeka sú tie, čo poukazujú na budúci pracovný výkon v práci. Metaanalýza výskumov za tri desaťročia ukázala, že najproduktívnejší pracovníci sú vo všeobecnosti tí, ktorí majú 3 základné zložky: inteligenciu, svedomitosť a pracovné skúsenosti. Kombinácia týchto troch vlastnosti dokáže vysvetliť až 62% individuálnych rozdielov medzi výkonmi ľudí. Zvyšné percentá tvoria situačné a rôzne iné faktory.

 PPL Slovakia s.r.o., 30.05.2019, 9:40

Tri dôvody, prečo sa tento rok oplatí investovať do štúdia MBA

Nízka nezamestnanosť a zvyšujúce sa platy sú len dvoma z mnohých indikátorov blížiacej sa ekonomickej krízy. Ako si zabezpečiť konkurenčnú výhodu na trhu práce a dlhotrvajúci úspech? Pomôcť môže štúdium MBA (Master of Business Administration). Titul je pre súčasných i potenciálnych zamestnávateľov známkou toho, že ste do svojho profesijného rozvoja ochotní investovať. Oproti akademickému vzdelaniu navyše prináša rad ďalších výhod. Viac o tom, prečo začať so štúdiom práve tento rok sa dočítate v nasledujúcom článku.

 Cambridge Business School s.r.o., 23.04.2019, 17:58