Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

Odborná česko-slovenská konference VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH NA OKRAJI

​Národní podpůrné středisko EPALE při Domu zahraniční spolupráce si Vás dovoluje pozvat na odbornou česko-slovenskou konferenci na téma VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH NA OKRAJI.

 Dům zahraniční spolupráce, 20.08.2019, 18:06

Študujte s množstvom výhod. Študujte MBA

Iste ste sa stretli s názorom, že v dnešnej dobe titul z vysokej školy u množstva zamestnávateľov nestačí. Dôvod? Vysokoškolský titul nedeklaruje nič o vašich schopnostiach, zručnostiach a skúsenostiach. Uchádzate sa o prácu a aj napriek tomu, že máte určitú prax v životopise a vysokoškolský titul, je odpoveď zamietavá.

 European School of Business & Management SE, 06.06.2019, 15:39

SAP poskytne slovenským neziskovkám a školám grant na digitálne vzdelávanie mladých ľudí

BRATISLAVA — 5. augusta 2019 — Spoločnosť SAP organizuje v spolupráci s Haus des Stiftens a TechSoup Europe iniciatívu Meet and Code, ktorá je úzko spojená s októbrovým Európskym týždňom programovania. Cieľom Meet and Code je predstaviť deťom a mladým ľuďom vo veku 8 až 24 rokov svet technológií a podporiť neziskové organizácie, ktoré na tomto vzdelávaní a osvete pracujú. Neziskovky zo Slovenska a ďalších 24 európskych krajín môžu do 8. septembra požiadať o grant od SAP až do výšky 400 eur. Každý nápad posudzuje miestny partner TechSoup.

 Education, s.r.o., 05.08.2019, 17:03

Prečo študovať MBA? Manažérske vzdelanie zvýši vašu cenu na trhu práce!

Spomínate si na doby, kedy titul pred menom znamenal jasnú konkurenčnú výhodu? Postupom času sa počet vysokoškolsky vzdelaných ľudí výrazne zdvihol, čo bežné vzdelanie posunulo do roviny štandardu. Ak sa chystáte atakovať najvyššie poschodia ekonomickej sféry, musíte mať v rukáve niečo navyše. Personalisti nedajú dopustiť na uchádzačov, ktorí sa pýšia titulom Master of Business Administration (MBA), prípadne niektorým z ďalších titulov garantujúcich kvalitné vzdelanie na manažérskej škole.

 Business Institut EDU a.s., 03.06.2019, 13:39

Ako spoznať výkonného zamestnanca

Pracovní a organizační psychológovia sa dlhé roky pokúšali zistiť, ktoré vlastnosti človeka sú tie, čo poukazujú na budúci pracovný výkon v práci. Metaanalýza výskumov za tri desaťročia ukázala, že najproduktívnejší pracovníci sú vo všeobecnosti tí, ktorí majú 3 základné zložky: inteligenciu, svedomitosť a pracovné skúsenosti. Kombinácia týchto troch vlastnosti dokáže vysvetliť až 62% individuálnych rozdielov medzi výkonmi ľudí. Zvyšné percentá tvoria situačné a rôzne iné faktory.

 PPL Slovakia s.r.o., 30.05.2019, 9:40

Tri dôvody, prečo sa tento rok oplatí investovať do štúdia MBA

Nízka nezamestnanosť a zvyšujúce sa platy sú len dvoma z mnohých indikátorov blížiacej sa ekonomickej krízy. Ako si zabezpečiť konkurenčnú výhodu na trhu práce a dlhotrvajúci úspech? Pomôcť môže štúdium MBA (Master of Business Administration). Titul je pre súčasných i potenciálnych zamestnávateľov známkou toho, že ste do svojho profesijného rozvoja ochotní investovať. Oproti akademickému vzdelaniu navyše prináša rad ďalších výhod. Viac o tom, prečo začať so štúdiom práve tento rok sa dočítate v nasledujúcom článku.

 Cambridge Business School s.r.o., 23.04.2019, 17:58

Vzdelávanie, ktoré zaručí úspech, alebo, prečo sa zaujímať o MBA?

O úspechu sa už popísalo mnoho článkov, textov, či kníh. Ľudia túžia po úspechu a každý sa aspoň malým kúskom snaží o to byť úspešný. Niekedy to vychádza inokedy nie. Hľadáte správny recept, ktorý vám zaručí úspech s dlhodobým trvaním? European School of Business and Management vám odkryje tajomstvo úspechu. Je to veľmi jednoduché. Štúdium.

 European School of Business & Management SE, 12.03.2019, 16:59

Program MBA pre manažérov

Bratislavská Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave aj nasledujúci akademický rok 2019/2020 otvára nový ročník programu MBA pre manažérov. Viac informácií na www.mbaslovakia.sk

 Bratislavská Business School Ekonomickej univerzity v Bratislave, 20.02.2019, 15:18

7 tipov, vďaka ktorým úspešní zvládajú stres

Cítite sa aj Vy niekedy vystresovaný a vyčerpaný? Máte pocit, že Vám všetko padá na hlavu? Určite nie ste sa sami... Stres je totiž novodobou pandémiou ľudstva a stáva sa našou každodennou súčasťou. Je akýmsi prirodzeným dôsledkom rýchlej a hektickej doby, v ktorej žijeme. Podľa prieskumov podlieha stresu až sedem z desiatich Slovákov. Spoliehať sa na to, že zajtra budeme mať menej povinností ako dnes a už sa nebudeme stresovať, je naivné. Povinností pravdepodobne menej nebude. Namiesto toho, aby sme si na stres skrátka zvykli, je potrebné naučiť sa ho zvládať, resp. eliminovať. Dlhodobá stresová záťaž má totiž za následok rôzne fyzické aj psychické ochorenia. Podľa prieskumov majú úspešní ľudia jednu spoločnú vlastnosť. Skoro všetci vedia zvládať stres.

 ANTEA CONSULTING S.R.O., 22.11.2018, 15:13