Novinky z oblasti firemného vzdelávania pod jednou strechou

5 benefitov, ktoré prináša štúdium v zahraničí

Štúdium (nielen) cudzích jazykov v zahraničí môže byť pre študenta v akomkoľvek veku veľmi povznášajúcou skúsenosťou. V rámci jazykových pobytov či štúdia na zahraničnej univerzite má človek možnosť osvojiť si osobitosti danej krajiny a pôvaby jej kultúry. Pripravili sme zoznam dôvodov, prečo sa oplatí študovať v zahraničí.

 InterStudy, s.r.o., 17.02.2020, 15:25

Trendom v oblasti vzdelávania je posun od hard skills k soft skills

Z mojej praxe pozorujem, že firmy kladú čím ďalej, tým väčší dôraz na rozvoj soft skills svojich zamestnancov. Soft skills je však behom na dlhé trate, čo si niekedy manažéri neuvedomujú. Naučiť sa skutočne efektívne komunikovať, zvýšiť si EQ alebo stať sa dobrým lídrom jednoducho nejde za jeden deň. Preto budú podľa mňa trendom vo vzdelávaním na rok 2020 témy ako leadership, emocionálna inteligencia, stres manažment, osobnostná typológia, reziliencia, ale aj komunikácia .Aj keď záujem o…

 ANTEA CONSULTING S.R.O., 03.02.2020, 15:55

STRES NÁŠ KAŽDODENNÝ... 7 tipov, vďaka ktorým úspešní zvládajú stres

Cítite sa aj Vy niekedy vystresovaný a vyčerpaný? Máte pocit, že Vám všetko padá na hlavu? Určite nie ste sa sami... Stres je totiž novodobou pandémiou ľudstva a stáva sa našou každodennou súčasťou. Je akýmsi prirodzeným dôsledkom rýchlej a hektickej doby, v ktorej žijeme. Podľa prieskumov podlieha stresu až sedem z desiatich Slovákov. Spoliehať sa na to, že zajtra budeme mať menej povinností ako dnes a už sa nebudeme stresovať, je naivné. Povinností pravdepodobne menej nebude. Namiesto toho, aby sme si na stres skrátka zvykli, je potrebné naučiť sa ho zvládať resp. eliminovať. Dlhodobá stresová záťaž má totiž za následok rôzne fyzické aj psychické ochorenia.

 ANTEA CONSULTING S.R.O., 29.11.2019, 17:15

NESTÍHATE? CHCETE BYŤ EFEKTÍVNEJŠÍ? Vyvarujte sa týchto 7 najčastejších chýb time manažmentu

V dnešnej rýchlej dobe sme zavalení množstvom povinností v práci aj mimo práce. Ľudia majú často pocit, že „nestíhajú“. Je aj Váš diár plný nesplnených úloh a neraz odchádzate z práce s pocitom, že ste „nič neurobili“? Pozrite sa na 7 základných chýb, ktorých by ste sa mali vyvarovať, keď chcete byť efektívnejší, spokojnejší a stihnúť viac za menej času.

 ANTEA CONSULTING S.R.O., 17.10.2019, 11:00